Druhy masáží

Tradiční thajská masáž (Tradicional thai massage)

Tradiční thajská masáž představuje masážní sestavu, která sestává z kombinace akupresury, práce na energetických drahách (práce na energetických drahách - senách, je pro thajskou masáž klíčová) a protažení v jógových pozicích, mezi nimiž masérka hladce a plynule přechází. Jedná se o kombinaci tlakové techniky (akupresurní techniky) + strečinkové (protahovací - jógové) techniky a představuje základní masáž tradiční thajské medicíny.

Tradiční thajská masáž uvolňuje svalstvo, zlepšuje ohebnost kloubů, pomáhá při únavě či přepnutí ze sportu a napomáhá celkové pružnosti Vašeho těla. Zároveň vyrovná Váš energetický systém, takže se budete cítit odpočatě a zároveň plni energie.

Thajská olejová masáž (Thai oil massage)

Thajská olejová masáž obsahuje prvky tradiční thajské masáže, ale i znalostí indické ajurvédy. Pracuje se seny (v čínské medicíně je nazýváme meridány) a tím napomáhá energii rovnoměrně prostupovat tělem.

Léčebné účinky thajské olejové masáže:

I zde můžeme mluvit o léčebné masáži, která uvolňuje svaly a působí příznivě na krevní a mízní oběh, i na imunitní systém. Podstata onemocnění je dána nerovnováhou v našem organismu a také nesouladem mezi námi a okolím. Pravidelná masáž uklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, redukuje otoky a tuhnutí tkáně a napomáhá regulaci střev. 


Horká aroma masáž (Hot aroma massage)

Jedná se o speciální thajskou masáž celého těla, která krásně prohřeje Vaše tělo. Vhodná je tedy zejména pro chladné zimní dny, nevylučuje se ale v žádném ročním období. Vzhledem ke kombinaci tradiční thajské masáže spolu s masáží horkým olejem tato masáž zmírňuje pocit únavy a navozuje pocit uvolnění a příjemného prohřátí svalů, což ulevuje od bolesti zad, svalů a kloubů. Stimuluje namáhané svaly v oblasti bederní páteře, zad a krku, snižuje otoky nohou a působí blahodárně na celé naše tělo. Masáž dále pomáhá odstranit bolesti páteře a posiluje imunitní systém, prostě dopřává tělu báječnou relaxaci. Teplota oleje navíc umocňuje a zvýrazňuje vůni aroma přísad při masáži.

Horká bylinková thajská masáž (Hot herbal thai massage)

Při této thajské masáži je kombinována tradiční thajská masáž s použitím horkých bylinkových obkladů - tzv. razítek. Na bolestivé svalstvo se kromě masáže působí bylinkovými obklady. Ze svalů odchází napětí a dochází k celkovému uvolnění současného působení aromaterapie.

Aroma masáž horkými kameny (Aroma hot stone massage)

Tato masáž ovlivňuje především energetické dráhy v těle, tzv. ČAKRY. Nahřáté lávové kameny, vlhčené aromatickým olejem, se přikládají na tato energetická centra a pak se jimi přejíždí ve směru energetických drah celého těla. Navodí tak stav relaxace mnohem rychleji, než klasická masáž. Dochází k uvolnění svalů, odbourání pocitů nepříjemného napětí, a v neposlední řadě k oživení mysli.

Horká kokosová masáž (Hot coconut massage)

Masáž teplým kokosovým olejem krásně prohřeje tělo, uvolní svaly a zklidní Vaši mysl. Tato masáž oproti klasickým thajským masážím je více relaxační a méně invazivní. Masérky nepoužívají tlakovou metodu, ale věnují se uvolnění svalového napětí celého těla.

Thajská masáž obličeje (Thai facial massage)

Thajská masáž obličeje je často propagována jako přírodní facelift, který nahrazuje krémy proti stárnutí a proti vráskám, omývání obličeje proti akné, ošetření botoxem a chirurgické řezy a procedury Facelift. Stejně jako jiné masáže, masáže obličeje eliminují napětí, zlepšují svalový tonus a podporují přirozené zdraví, v tomto případě obličeje, zlepšením krevního oběhu.  Lepší průtok krve může obnovit barvu a čerstvost obličeje, díky čemuž tvář vypadá znovu mladší a pevnější. Důležitým dalším cílem je odstranit nebo zmačkat vrásky a záhyby na a kolem nosu, čela, očí, čelistí, brady a krku, a otevření pórů ke snížení kožních skvrn a pupínků.

Zázvorová aroma masáž (Ginger aroma massage)

Masáž celého těla využívá tradičních asijských přírodních produktů. Zázvorový olej s citrónovou trávou zahřívá a uvolňuje napětí a namožené svaly.

Peeling a olejová aroma masáž (Peeling a aroma oil massage)

Mrtvé kožní buňky zůstávají na kůži, čímž vytvářejí bariéru pro vodu, takže kůže nemůže dýchat. Peeling pomáhá a urychluje rozklad škodlivých látek. Použitím přírodních látek se můžeme vyhnout další toxicitě. Mezi pozitivní účinky peelingu patří zejména - regenerace pokožky, pomáhá a urychluje proces rozkladu škodlivých látek, stimuluje krevní a lymfatický oběh, pomáhá odstraňovat tekutinu, tuk a škodlivé látky z buněk, pomáhá zbavit se odumřelých buněk na kůži, změkčuje, čistí a vyhlazuje pokožku. 

Proces rozkladu škodlivých látek se zahajuje relaxační masáží, pomalými a jemnými pohyby. Pak se aplikuje přírodní peeling, který se do těla masíruje různými technikami, což má pozitivní vliv na lymfatický oběh. Postup loupání je ukončen horkou sprchou, která odstraní zbývající části loupání. Po loupání následuje 60 minut aroma olejová masáž. Při této masáži se masírují přírodní oleje v celém těle, takže pokožka dostane všechny potřebné zvlhčující látky.

Thajská masáž zad, šíje, hlavy a paží (Special back and head massage)

Thajská masáž zad, šíje, hlavy a paží je bezesporu tou nejžádanější, je velmi účinná, zvláště po dlouhém sezení nebo po dlouhých jízdách autem. Při této masáži se používají speciální techniky, které jsou zaměřené na šíji, ramena, hlavu, bederní a křížovou oblast zad. Stimulováním akupresurních bodů dojde k uvolnění napětí a k odstranění blokád zad. Další výhodou této masáže je, že působí proti bolestem hlavy, migrénám a stresu.

Celá masáž zahrnuje techniky tradiční thajské masáže a speciální bylinné masti, které napomáhají k uvolnění svalstva a celkové relaxaci. Po této masáži se budete cítit dokonale uvolnění.


Reflexní masáž chodidel (Foot reflexology)

Při této masáži se stlačují reflexní body předevsím na ploskách nohou, kde se nachází spousta nervových zakončení. Akupresuru provádí masérka svými dlaněmi a prsty nebo speciálním dřevěným kolíkem. Masáž chodidel je vhodná hlavně po dlouhém stání nebo chození, ulevuje nohám a odstraňuje pocity těžkých nohou. Mezi velmi pozitivní účinky reflexní masáže chodidel patří hlavně odbourání stresu, úleva při problémech s křečovými žílami, zlepšení krevního oběhu, lymfatického a imunitního systému.

Thajská olejová masáž "4 ruce" (4 hands thai oil massage)

Nabízíme také thajskou olejovou masáž, kdy se o Vaše tělo budou starat 2 masérky najednou. Tato metoda znásobuje účinek klasické thajské olejové masáže a mnohem lépe tak odbourává svalové napětí a stres. Tato masáž je prováděna originálními masážními oleji z Thajska, při které dochází k celkové relaxaci těla, odstranění únavy, bolesti a zlepšení duševní i tělesné harmonie. Působí také blahodárně na pokožku.

Těhotenská masáž (Pregnancy massage)

Thajská masáž pro těhotné je uzpůsobena tak, aby ulehčila nastávajícím maminkám v období těhotenství. Jedná se o olejovou masáž, která zmírňuje pocity nevolnosti, bolesti hlavy, zad a nohou, zlepšuje cirkulaci krve, spánek a tok kyslíku a živin k dítěti. Snižuje otoky nohou a celkově působí velice pozitivně jak na zdraví maminky, tak i plodu. 

Masáž doporučujeme od 3.-8. měsíce těhotenství, nedoporučujeme při potížích s vysokým krevním tlakem. V každém případě je třeba se před masáží poradit se svým lékařem. zda je právě pro Vás vhodná.

Speciální masáž hlavy, uší a krční páteře (Special massage head, ears and cervical spine)

Speciální masáž s použitím ušních svíček, odstraňující časté potíže s ušima, jako například pískání v uších, pocit zalehnutých uší, bolesti hlavy apod. Pískání v uších může být způsobeno nesprávným čištěním, či nesprávnou metodou, tudíž se ušní maz tlačí stále hlouběji do ucha. Po zapálení svíčky vzniká mlha, která proudí směrem dolů do vnitra ucha a přepravuje účinné látky svíčky do celého ušního ústrojí, všechen usazený maz se tak dostane z ucha ven. Ve spojení s thajskou masáží hlavy a krční páteře si tak dopřejete opravdovou úlevu od Vašich potíží, dojde k celkovému uvolnění napětí a budete se cítit velice příjemně. Často naši klienti zaznamenávají okamžitý účinek.

Thajská masáž "office" 30´ (Thai office massage 30´) 

Pokud máte sedavé zaměstnání a zároveň nemáte příliš mnoho času si během dne cokoliv zařídit, připravili jsme pro Vás speciální 30-ti minutovou masáž zad a šíje, která dokáže ulevit od Vašich obtíží a bolestí krční páteře. Tato masáž je kombinací thajské masáže a jemné olejové masáže, uvolňuje tlak a bolest, zlepšuje krevní oběh. Je skvělým řešením pro pracovně vytížené klienty.

Dětská thajská masáž (Children thai massage)

Tato speciální olejová thajská masáž pro děti do 15 let je přizpůsobena dětskému organismu, věku dítěte a jeho kondici tak, aby byla co nejefektivnější. Uvolňuje svalstvo, rovná pohybový aparát, protahuje šlachy, zvyšuje pohyblivost a imunitu, zlepšuje držení těla a v neposlední řadě dítě velmi uklidňuje. Masáž je spíše relaxačního charakteru, ale u starších dětí (zhruba od 8 let) lze zavést i prvky tradiční thajské masáže. 

Tuto masáž lze nakombinovat i s masáží hlavy, s použitím ušních svící, které jsou dobré pro odstranění ušního mazu a jsou účinné v prevenci proti zánětům středního ucha

Pokud si nevíte rady, zda by Vaše dítě masáž vydrželo, doporučujeme zkusit nejprve 30 minut. Ale ze zkušeností víme, že masáž dokáže zvládnout, a hlavně si ji užít, i tříleté dítě. 

Luxusní masáž pro dva (Luxury massage for two person)

Všechny naše masáže si můžete užít spolu se svým partnerem, kamarádkou, maminkou či  sestrou, kdy budete spolu v jedné místnosti a starat se o Vás budou dvě masérky zároveň. Tato masáž je vhodná jako dárek pro manžele, partnery, rodiče, kamarádky nebo třeba sourozence, a můžete si tak dopřát příjemný společný zážitek. Výběr masáže je zcela na Vás.


Objednat se můžete i prostřednictvím e-mailu: